Новини

квітень

Дата: 14 квітня 2010
квітень

ЦИТАТА: «МИ САМІ ГОТУЄМО РОБОТОДАВЦІВ ДЛЯ СТУДЕНТІВ»
Цього року Національна академія управління святкує 18-річчя. Ректор ВУЗу, Сергій Єрохін, підводить підсумки роботи академії напередодні її «повноліття».
- На сьогоднішній день академія випустила близько 5 тис. магістрів, 5 тис. бакалаврів. За цей час наші випускники досягли істотних успіхів, наприклад, постів міністрів в уряді, серед них є народні депутати, які діють, відомі бізнесмени. Можу сказати, що академія зуміла знайти свою нішу. Весь цей час наш ВУЗ і, я особисто, виконуємо певну місію – впровадження нової освітньої моделі, формування нових взаємин між усіма учасниками освітнього процесу. До нас зараз приходять ті студенти, які народилися в Україні, тобто в першій половині 1990-х років. Так і наша Академія народилася вже в Україні, в умовах ринкового і національно-патріотичного романтизму. Приклад Національної академії управління показує, як освіта задовольняє не лише власні, але і бізнесові і культурні потреби наших студентів. НАУ тримається на високих позиціях в рейтингах за якістю освіти і викладацького складу, наукової складової. Зараз у нас близько 300 викладачів і близько 2,5 тис. студентів. І всім нам доводиться постійно боротися за своє бачення розвитку України, її ліберально-демократичні моделі.
- Чим ваш ВУЗ залучає студентів?
- Ви просто погляньте, що лежить у мене на столі, адже речі багато про що говорять. Ось проект бізнес-інкубатору від магістрів п'ятого курсу. В даному випадку я вже не просто ректор, а експерт-підприємець, який повинен оцінити 17 проектів. Також ми бачимо журнал «Актуальні проблеми економіки», який підтримує розвиток економічних шкіл. Є унікальний проект – щомісячний студентський журнал «Я студент». Це не корпоративне видання, а професійний продукт, який розвивається і міняє своє обличчя. На одній з обкладинок журналу ми бачимо фото нашої баскетбольної команди – однієї з кращих а Києві. У нас дуже гідний спортивний клуб, і більш ніж гідний студентський театр. Все, що ми робимо, носить професійний характер. Кожен наш захід дає студентам можливість отримати унікальний досвід, піднятися на новий якісний рівень. Пригадую, як ми пишалися тим, що одна з наших випускниць, редактор перших випусків студентського журналу, стала прес-аташе найбільшого банку в Україні.
- Що необхідно зараз для того, щоб ВУЗ був конкурентним на ринку освіти?
- Сучасний університет неможливий без широких міжнародних контактів і популярності. Наш журнал «Актуальні проблеми економіки» зареєстрований у трьох провідних міжнародних наукових каталогах цитування та індексації. Такі контакти показують студентам, що вони конкурентні. Ще з середини 90-х років, одним з наших найпотужніших партнерів став Університет Центрального Ланкаширу (м. Престон, Велика Британія), 5-й по величині ВУЗ Британії. У нас налагоджені зв'язки з американськими, польськими, словацькими, а також з російськими університетами і вищими школами ближнього зарубіжжя. Ми пропонуємо такі програми навчання, які можуть згодитися у всіх куточках земної кулі, наприклад, курси по IT-технологіям, по розрахункам, статистичному аналізі, оскільки економіка без цього немислима. Навесні, на кафедрі обліку, аудиту і статистики відкривається міжнародна економічна школа, в яку приїдуть студенти з десяти країн.
- Як у вашому ВУЗі побудований ланцюжок «студент-роботодавець»?
- Приведу простий приклад: наша випускниця, успішна бізнес-леді, щорік бере в свою компанію випускників НАУ. Це корпоративна форма просування. Що дає участь в баскетбольній команді? Це перемішування студентів. Зазвичай студенти замкнуті в своїй мікротусовці. А спорт, театр, спільні поїздки, наукові конференції і так далі об'єднують студентів найрізноманітніших вікових категорій, курсів, спеціальностей, інтересів. Саме це я називаю перемішуванням студентів, яке дає можливість придбати зв'язки серед декількох поколінь. Коли навчаєшся на п'ятому курсі, ти знаєш першокурсників, а також тих, хто випустився п'ять років тому. Ми виховуємо роботодавців, та й ми самі – роботодавці, оскільки багато наших студентів працюють в академії. Дуже важливий момент – це консолідація, роль якої успішно виконує створена ще у 1995 році Асоціація випускників НАУ. Адже в будь-якому бізнесі підтримка ніколи не зашкодить. Ось ми і формуємо дружні зв'язки.
Голос України.
ТЕМА: Днями в Інституті законодавства Верховної Ради України відбулося засідання «круглого столу», на якому обговорювались законодавчі аспекти забезпечення виконання Указу Президента України «Про невідкладні заходи з подолання бідності»
Круглый стол г. Киев, пресс – центр Укринформ
Тема: «Духовные основы национального экономического развития»
Прийом у посла Великої Британії
VIP- прийом для керівників українських та міжнародних компаній та гостей з Великої Британії в резиденції Посла Великої Британії в Україні пана Лі Тернера (Leigh Turner)...
червень

Звання «Почесний доктор»
Україна - Бельгія